Internet jest nieograniczonym workiem, pełnym informacji, inspiracji i wrażeń. Wiele rzeczy mnie zachwyca, inspiruje i chwyta za serce. Niestety nie mogę każdej z tych rzeczy wykorzystać we własnym życiu, bo ileż mieszkań, ubrań, gadżetów czy skoroszytów z wycinkami musiałabym mieć ;) Postanowiłam więc stworzyć zeszyt, w którym mogę zamieszczać wszystko to, co mnie zachwyca i inspiruję. Dorzucam własne projekty, które być może zachwycą kogoś z Was i ktoś będzie miał ochotę go nabyć. Zapraszam :)


3 stycznia 2013

Noworoczne postanowienia - jak wybrać, by je zrealizować?

Wiem, że z lekkim opóźnieniem, ale ostatnie dni były bardzo wypełnione i dopiero dzisiaj znalazłam chwilkę na tego posta :) Postaram się pomóc Wam w przygotowaniu takich noworocznych postanowień, które dacie radę zrealizować. Podsunę Wam kilka zasad, które wyszły mi "w praniu" i kilka znalezionych w internecie :)

jak wybrać postanowienie, jak zrealizować postanowienie, noworoczne postanowienie, Rozwój osobisty, Sylwester,
http://cleo-inspire.blogspot.com

1.Postanów to czego naprawdę chcesz - bez nacisków z zewnątrz

Na postanowienia, które naprawdę chcemy zrealizować należy wybrać, tylko te decyzje na których naprawdę nam zależy. Należy unikać postanowień typu "znajdę nową pracę", jeśli tak naprawdę stara nam odpowiada "pomimo, że zarabiamy mniej niż szwagier od strony...". Zastanówmy się, które z postanowień są nasze, a które "wprowadzone" do naszej podświadomości przez wymagania otoczenia, np. rodziny. Nie uda nam się zrealizować czegoś czego nie chcemy, bo i po co?

jak wybrać postanowienie, jak zrealizować postanowienie, noworoczne postanowienie, Rozwój osobisty, Sylwester,
facebook.com

2. Bez przesadnej presji

Nie należy sobie od razu stawiać za cel przenoszenia gór. Jeśli np. chcemy nauczyć się jakiegoś języka postawny sobie za cel na początek poziom podstawowy, np. 1 zajęcia w tygodniu. Jeśli wrzucimy sobie za dużo, będziemy traktować zadanie jako obowiązek, a nie miłą odmianę i rozrywkę. Jeśli jednak tak bardzo nam się spodoba, że będziemy chcieli więcej, nic nie stoi na przeszkodzie by się wkręcić:) Ponadto warto wziąć pod uwagę nasze możliwości - np. czasowe, czy finansowe. Nie stawiajmy sobie za cel czegoś na co nas nie stać.3. Wybierz jedno postanowienie, które napewno zrealizujesz

Wybierz jedno zadanie, które wykonasz napewno, np. wybiorę się do kina, albo zjem dobry obiad. Radość z tej czynności będzie podwójna, a zrealizujesz pierwsze postanowienie jeszcze zapewne w styczniu ;)


jak wybrać postanowienie, jak zrealizować postanowienie, noworoczne postanowienie, Rozwój osobisty, Sylwester,
show.shapes.pl

4. Wybieraj kreowanie nowych nawyków

Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu warto skupić się na zmianie sposobu myślenia i działania, to znaczy na kształtowaniu nawyków. Weźmy dla przykładu odchudzanie.

Postanowienie noworoczne - schudnąć 10 kilogramów. Takie postanowienia zazwyczaj "odbębniamy". Jeśli wogóle uda nam się osiągnąć ten bądź co bądź wygórowany cel (i nie odpycha nas na samą myśl), to raczej w sposób gwałtowny, poprzez skrajności, np. ostrą dietę i wymęczające ćwiczenia. Ok, udało się. Tylko co dalej? Przecież nie będziemy żyć w ten sposób cały czas. Mamy dosyć zarówno diety, jak i ćwiczeń i gwałtownie wracamy do starych przyzwyczajeń. Efekt: powrót starej wagi.
Postanowienie noworoczne - regularne uprawianie sportu, np. 1/tydzień siłownia, 1/tydzień basen, 1/tydzień joga. Efekt będzie taki, że wyrobi nam się określona rutyna, którą najprawdopodobniej będziemy realizować przez długi okres czasu, a ruch wejdzie nam w nawyk i stanie się elementem zupełnie naturalnym w naszym trybie życia, co zaowocuje zdrowiem, wspaniałym samopoczuciem i dobrym wyglądem.


Z tym zagadnieniem wiąże się również następny punkt.
 
5. Postanowienie miesięczne

Jeśli nie chcesz robić postanowień na cały rok, ale zależy Ci na zmianie jakiś aspektów życia wybierz postanowienie miesięczne. Poniższy film ukaże istotę sprawy. Chodzi w skrócie o ty, by wprowadzić do swojego życia postanowienie realizowane codziennie, ale jedynie przez miesiąc. Efekt - wprowadzenie czynności do rutyny i wykonywanie jej z łatwością nawet po miesiącu. Link do całego artykułu tutaj.


6. Nie uzależniaj wykonania swoich postanowień od innych

Nie postanawiaj, że będziesz regularnie biegać, ponieważ znajomy poprosił Cię byś mu towarzyszył w codziennej przebieżce. A co jeśli znajomy nawali?

7. Ciesz się z wykonanych postanowień

Pamiętaj, by cieszyć się z każdego zrealizowanego postanowienia i być wdzięcznym, że Ci si udało! :)

Powodzenia w realizacji postanowień w Nowym Roku! :):)

jak wybrać postanowienie, jak zrealizować postanowienie, noworoczne postanowienie, Rozwój osobisty, Sylwester,
;) demotywatory.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...