Internet jest nieograniczonym workiem, pełnym informacji, inspiracji i wrażeń. Wiele rzeczy mnie zachwyca, inspiruje i chwyta za serce. Niestety nie mogę każdej z tych rzeczy wykorzystać we własnym życiu, bo ileż mieszkań, ubrań, gadżetów czy skoroszytów z wycinkami musiałabym mieć ;) Postanowiłam więc stworzyć zeszyt, w którym mogę zamieszczać wszystko to, co mnie zachwyca i inspiruję. Dorzucam własne projekty, które być może zachwycą kogoś z Was i ktoś będzie miał ochotę go nabyć. Zapraszam :)


19 sierpnia 2012

Jak udekorować przestrzeń kwiatami - kwiaty cięte, żywe i suszone

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie kwiatów, często nietypowych i designerskich. Wiele zależy od tego, z jakimi kwiatami mamy do czynienia: czy to kwiaty cięte, doniczkowe, czy może suszone. Wiele zależy również od naszego gustu, gatunku kwiatów, czy zamiłowania do określonych kolorów (lub bieli). Zobaczcie sami :)

Kwiaty cięte w wazonie
Trzymanie kwiatów ciętych w wazonach daje nam wiele możliwości, ze względu na spory wybór kolorów oraz wzorów wazonów. Dodatkowo kwiaty cięte można ze sobą łączyć i często wymieniać (co stanowi zarówno zaletę, jak i wadę). Daje nam to pole do popisu i wyrażenia nastroju chwili.

Najbardziej klasycznym i eleganckim rozwiązaniem są przeźroczyste, szklane wazony. Jako wazonów można również użyć kryształowych elementów zastawy. Świetnie nadzadzą się również ładne słoiki lub szklane butelki.

swiatrezydencji.pl
elizabethannedesigns.com
http://www.thesweetestoccasion.com
bollea.com
Równie prostym sposobem, tyle, że bardziej ekspresyjnym i nadającym się raczej dla pojedynczych kwiatów  jest wykorzystanie kolorowych, zdobionych wazonów lub tych o dziwacznych kształtach. Kolory wazonów mogą być bardzo nasycone i intensywne lub też bardziej pastelowe i klasyczne.

Jako wazonu możemy użyć innego, ciekawego i pasującego do gatunku roślin przedmiotu, który stanowi element estetyczny dekoracji lub przyozdobić sam wazon (II fotografia - wazon trawiasty).


http://designteka.pl/wazon-grass.html
tumblr.com
Kwiaty cięte w innej formie

Jako idealne uzupełnienie francuskiego lub skandynawskiego wystroju będzie umieszczenie kwiatów w starym, metalowym dzbanie lub innym blaszanym pojemniku.

favim.com

archtrend.pl
www.elizabethannedesigns.com

Ciekawym sposobem, często wykorzystywanym jako dekoracja ślubna jest utworzeniem pęku kwiatowego w kształcie kuli z zawieszką z tasiemki. Dekoracja ta idealnie pasuje zwłaszcza do kobiecego, delikatnego i romantycznego wystroju.

W tym wypadku mamy do czynienia z piękną hortensją. Osobiście uwielbiam te kwiaty o płatkach jak maleńkie motylki. Idealne również po zasuszeniu.

http://weselinka.blox.pl
Przymocowane na innych elementach dekoracyjnych mogą służyć jako dodatkowa ozdoba: tutaj jako uzupełnienie abażuru, z którego pozostał jedynie stelaż.

http://www.zpotrzebypiekna.pl
Żywe kwiaty w doniczkach
Rynek oferuje nam niesamowitą różnorodność w wyborze doniczek. Każdy może znaleźć kolor, fakturę, tworzywo i kształt, który spełni nasze oczekiwania i wpasuje się w styl naszego mieszkania lub ogrodu. Dodatkowo istnieją proste i dostępne techniki zdobienia, jak np. decoupage. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że doniczki można łączyć ze sobą w sposób z pozoru do siebie niepasujący :)

http://www.bloomsburybarn.se
annawk.blogg.se
http://trendenser.se
http://fargstarkt.blogspot.com
icakuriren.se
http://stylemagazine.se/
http://www.allaboutilknur.com/
http://bomimi.decostyl.pl/
W sposób niezwykle ciekawy możemy wykorzystać stare, nieużywane już przedmioty, nadać im drugie życie i stworzyć z nich pomysłowe doniczki. Na II fotografii umieszczono doniczki, które są zarazem magnesem, a zostały wykonane z korka do butelek na wino.

http://zycierzeczy.pl/
http://zycierzeczy.pl/
Suszone kwiaty

Suszone kwiaty można przechowywać na kilka sposobów. Najprostszym jest zebranie kwiatów w bukiet i przewiązanie tasiemką. Idealne do suszenia i zdobienia w ten sposób są zioła, które przez długi czas utrzymują swój śliczny zapach. Szczególnie korzystnie wygląda i pachnie lawenda :) Wielu z Was czytając te słowa od razu krzywi się na myśl o odstraszaczu moli, ale zapach prawdziwej, suszonej lawendy ma się nijak do produktów otrzymywanych sztucznie przez dodanie syntetycznego zapachu. To jak smak prawdziwej truskawki, zerwanej z krzaczka, a masy truskawkowej dodawanej np. do czekolad czy lodów (jak słusznie zauważył mój brat - czekoladocholik;)). Suszone kwiaty można również przechowywać w wazonie, w lnianej lub bawełnianej saszetce (jako wkładka do poduszki) lub w postaci wianków. Wianki pleciemy jeszcze kiedy kwiaty są świeże, po czym suszymy uformowane w pożądany kształt. W przeciwnym wypadku zasuszone już kwiaty będą kruszyć się w czasie formowania.

Najłatwiej jest suszyć kwiaty, które mają w sobie mało wody i miąższu, jak róże czy hortensje. Jeśli chcemy, by powstała nam kompozycja kwiatowa warto dodać zioła i trawy.

mademoisellewinck.blogspot.com
expressen.se
anglarnashus.blogspot.com
mademoisellewinck.blogspot.com
http://attvaranagonsfru.se
angeliqe.blogg.se

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...